Aktywne spędzanie czasu na Mazurach

Wizytówki Firm z Obszaru LGR Dzięki którym poznasz aktywne formy spędzania czasu. Jeśli jesteś zainteresowany aby i Twoja Firma znalazła się na tej liście napisz do nasz na adres biuro@otwartejeziora.pl

Fotorelacja z imprezy zorganizowanej dzięki
„Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich”
dostępna jest na naszej stronie w zakładce galeria serdecznie zapraszamy.

 

 

Gmina Budry

 • Ciche wody – Gospodarstwo należy do ogólnopolskiej sieci „Zagród edukacyjnych”. Zajęcia edukacyjne w gospodarstwach rolnych są wspaniałą okazją dla urozmaicenia i wzbogacenia procesu kształcenia. Programy nauczania zorientowane są na praktyczne działanie, ćwiczenia warsztatowe z różnych przedmiotów, alternatywne miejsca edukacji, poznanie wiejskiej kultury.

http://cichewody.pl/   tel. 507 605 027

 

 • Gminny Ośrodek Kultury 

GOK Budry

 

 • Łowisko Wędkarskie Danuty i Bogdana Maczugi To stosunkowo nowe na tym obszarze i malowniczo położone łowisko, które powstało na bazie trzech stawów rybnych.
Łowisko jest oddalone ok. 10 km na północ  od Węgorzewa i ok 2 km  na południe od rzeki Węgorapy . Posiada  ok. 1,5 km
linii brzegowej z możliwością  udostępnienia  do wędkowania  zorganizowanym  grupom np.  na zawody wędkarskie,
imprezy plenerowe. Teren łowiska o powierzchni ok. 5,50 ha jest ogrodzony,  umożliwia bezpieczne przebywanie                
z możliwością noclegu w okresie letnim.  Stawy zarybione są rybami: karaś złocisty i srebrny, karp sazan  i lustrzeń, lin,
amur, jesiotr, sum i szczupak. Sandacz.  Do dyspozycji  gości  na łowisku  jest nowo wybudowany   budynek  do obsługi
łowiska z węzłem sanitarnym, zapleczem socjalnym,  gastronomicznym z możliwością  przetworzenia i przygotowania
do konsumpcji złowionych ryb. Właściciele udostępniają łódkę  oraz  podstawowy sprzęt wędkarski. Dodatkowo
w  oddalonej od łowiska o ok. 4 km miejscowości Budry  do dyspozycji gości na dłuższy pobyt przygotowano  pokoje
gościnne  dla min.   4-ch osób . Obiekt wyposażony jest w dwa pokoje , aneks  kuchenny łazienką  i  taras  wypoczynkowy. 

Gmina Giżycko

 • Wake Park Giżycko – to miejsce gdzie postawisz swoje pierwsze kroki na WakeBoardzie. To na prawdę proste! już 15 minut pozwoli Ci stanąć na nogach i cieszyć się nowym doświadczeniem. To nie jest trudne. Wszystkiego Cię nauczymy – ze sobą musisz mieć tylko dobre chęci. 

http://wakeparkgizycko.pl/

 

 • Rejs Motorówką Giżycko

 https://atrakcje.mazury.pl/miejsce/rejsy-gizycko-motorowka-banan-wodny/

 

 • Twierdza Boyen Giżycko – wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Zbudowana została na obszarze liczącym ok.100ha i stanowiła bardzo ważny obiekt strategiczny Prus Wschodnich.

http://twierdza.gizycko.pl/

 

 • Escape Room Giżycko – (pokój zagadek) to przygodowa gra przeniesiona do świata rzeczywistego. Podczas rozgrywki gracze rozwiązują szereg zagadek używając wskazówek oraz podpowiedzi.

http://www.pokojezagadek.pl/o-co-w-tym-chodzi/

 • GoSurf – Windsurfing to nie tylko sport. To także wspaniała okazja do obcowania z naturą i doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dedykowany nie tylko prawdziwym pasjonatom sportów wodnych, ale także początkującym amatorom.

https://gosurf.com.pl/

 

 • Muzeum Indian – „Indiańska Wioska” na skraju miejscowości Spytkowo koło Giżycka to plenerowe muzeum, w którym w kilkunastu namiotach indiańskich zwanych tipi prezentowanych jest ponad sto eksponatów obrazujących życie dawnych Indian z obszaru Wielkich Równin.

http://muzeumindian.pl/about.html

 

 • Park Linowy Wiewióra – jest jedną z głównych atrakcji w Giżycku – w przepięknej stolicy mazurskich jezior. Oferuje możliwość aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych, pojedynczych gości w różnym przedziale wiekowym.

http://parkwiewiora.pl/

 

 • Mazurska Sauna – Pływająca sauna – pierwsza tego typu konstrukcja na Mazurach, a może i w kraju – cumuje w porcie Tabat na jeziorze Niegocin. Do sauny mogą przybijać łodzie, zatem dotrzeć do niej można nie tylko droga lądową, ale i wodną.

http://mazurskasauna.pl/


Gmina Kruklanki

 

 • Spływy KajakoweRzeką Sapiną – Organizowane spływy rzeką Sapiną. Firma zajmuje się tą branżą już od 10 lat, więc mama już spore doświadczenie związane ze spływami. Rzeką Sapina można spłynąć spływem kilkudniowym z jeziora Kruklin do jeziora Święcajty około 35 km. Proponuj również spływy jednodniowe na trasach Kruklin-Gołdopiwo 3 godziny płynięcia lub Gołdopiwo-Święcajty 5-6 godzin.

http://sapinakajaki.mazury.info.pl/?splywy-kajakowe,8

 

 • Na zaciszu Gospodarstwo Gościnne Na Zaciszu położone jest w Kruklankach, tuż nad jeziorem Gołdopiwo. Nasz obiekt noclegowy zapewnia Gościom wypoczynek w ciszy i przede wszystkim w miłej atmosferze.  Na terenie naszego obiektu jest bezpłatny parking i oczywiście dostęp do WiFi jak również dla wędkarzy do dyspozycji łódka wiosłowa.

http://nazaciszu.simplesite.com/


Gmina Pozezdrze

 

 • Stadnina koni – Gospodarstwo ekologiczno – agroturystyczne. Od wielu lat zajmujemy się hodowlą koni rasy wielkopolskiej i szlachetnej półkrwi. W ciągłej ofercie mamy duży wybór urodzonych w naszej stadninie koni w różnym wieku, które dzięki swoim ogólnoużytkowym predyspozycjom świetnie nadają się zarówno do sportu, rekreacji, jak i hodowli.

http://wyludy.pl/

 

 • Polowa kwatery Heinricha Himmlera – Miejsce zwane Czarnym szańcem było siedzibą ministra spraw wewnętrznych Rzeszy, dowódcy SS i policji, Heinricha Himmlera. Kwatera nosiła operacyjny kryptonim Wysoki Las. Ulokowano ją w gęstym lesie pod Pozezdrzem zwracając szczególną uwagę na doskonałą lokalizację przy linii kolejowej i drodze, łączącej kwaterę z polową siedzibą Hitlera w Gierłoży, dowództwem Wehrmachtu w Mamerkach oraz z twierdzą Boyen w Giżycku..

https://atrakcje.mazury.pl/miejsce/kwatera-himmlera-hochwald/

 

 • Śluza w Przerwankach – Śluza na Sapinie we wsi Przerwanki zbudowana w 1910r. Długość 25m, szer. 4m. różnica poziomów wody ok.1m. Wybudowana została dla regulacji poziomów wody w czasie budowy Kanału Mazurskiego.

Śluza Przerwanki


Gmina Miłki

 

 • Marina Lester CLUB W Rydzewie czeka na Ciebie mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Zawitaj do naszej Mariny dowolnym, najbardziej lubianym przez Ciebie środkiem transportu: Przyjdź Przyjedź Przypłyń Przyleć!

U nas skosztujesz wyśmienitej włoskiej kuchni, wypożyczysz sprzęt motorowodny: łodzie, kajaki, rowery, zrelaksujesz się odpoczywając na molo lub specjalnie przygotowanej plażowej linii brzegowej , zorganizujemy dla Ciebie grilla lub ognisko! Zapraszamy także do skorzystania z super nowoczesnego zaplecza sanitarnego oraz bardzo komfortowej oferty noclegowej. Ponadto, w sezonie żeglarskim organizujemy mnóstwo innych promocji i atrakcji!

http://marinalester.pl/

 

 • Gospoda pod Czarnym Łabedziem Zapraszamy do skorzystania z letnich atrakcji  aktywnego wypoczynku w Gospodzie pod „Czarnym Łabędziem” w Rydzewie. Bliskość jeziora oraz ukształtowanie terenu umożliwiają organizację aktywnego wypoczynku. Proponujemy Państwu wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek w najpiękniejszym zakątku Mazur. Nasza oferta jest zarówno do Gości indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Nad pełną Państwa satysfakcją pracują odpowiedni ludzie dlatego też nasza kadra instruktorska jest doskonale wyszkolona, z nimi będziesz bezpieczny, zadbamy o Ciebie w każdej sytuacji służąc pomocą i radą.

Czarny Łabędz


Gmina Ryn

 

 • Zamek (Hotel) Ryn – Zapadająca na zawsze w pamięć lekcja historii to zwiedzanie Zamku w Rynie – świadka burzliwych dziejów Mazur i dawnych Prus Wschodnich. Oryginalne wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia, charakterystycznych dla wojsk prominencji wschodniej i wojska słowiańskiego – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają zwiedzających Gości.

Zamek Ryn

 

 • PASAŻERSKIE LOTY BALONAMI FCB czyli First Class Ballooning . Jesteśmy rodzinną firmą od 30 lat istniejącą na rynku oferującym pasażerskie loty balonami.

 

  Loty Balonem


Gmina Srokowo

 

 • Tory taktyczne – Bojowa strzelnica w Srokowie oferuje szeroki wachlarz usług związanych z nauką strzelectwa sportowego oraz bojowego z uwzględnieniem elementów taktyki zielonej i czarnej.

http://torytaktyczne.pl/

 

 • Śluza Leśniewo Górne – Nasyp Kanału Mazurskiego wznosi się do 8 m ponad otaczający teren. Imponująca wielkością budowla śluzy Leśniewo I (Leśniewo Górne, Kaczory), została ukończona w ok. 30%. Betonowa konstrukcja główna w 100%. Brak urządzeń technicznych. Długość komory wynosi 45,5 m, szerokość 7,5 m (całej śluzy — 20 m), wysokość czoła korpusu — 17 m, głębokość komory — 21 m, spad — 17,2 m. Na jej szczycie znajduje się ślad – wgłębienie na nazistowską „gapę” (herb Niemiec z czarnym orłem).

https://atrakcje.mazury.pl/miejsce/sluza-lesniewo/


Gmina Węgorzewo

 

 • Wake up MazuryJesteśmy grupą entuzjastów dzielących to samo hobby, Mazury! Wieloletnie doświadczenie oraz pasja w uprawianiu sportów wodnych, dziesiątki startów w regatach oraz setki wieczorów spędzonych pod Mazurskim niebem skłoniły nas do założenia firmy, której głównym przesłaniem jest zarażanie jak największej ilości ludzi naszym zapałem. Zorganizujemy dla Ciebie Regaty, Event firmowy, Imprezę okolicznościową czy też czas wolny z rodziną i przyjaciółmi. Nasza oferta stworzona jest przez ludzi, dla ludzi więc możesz mieć pewność że Twoja impreza będzie taka jak ją sobie wymarzysz!

 

 • Kalski GościniecKalski Gościniec położony jest na półwyspie między przepięknymi jeziorami Mamry i Święcajty, w odległości zaledwie kilkunastu metrów od jeziora. 3km od naszej agroturystyki usytuowane jest turystyczne miasto Węgorzewo.Nieskażone powietrze, czysta woda licznych jezior, różnorodność krajobrazu polodowcowego i obfitość lasów stwarzają doskonałe warunki dla amatorów żeglarstwa, turystyki pieszej i rowerowej oraz dla osób, które po prostu chcą cieszyć się urokiem Mazur.Jeśli szukacie ciszy, spokoju i miłej atmosfery do wypoczynku, to jest miejsce idealne dla Was!

 

 • surfschool  – Szkoła windsurfingu Surfschool znajduje się w miejscowości Warchały nad Jeziorem Swiętajno oraz w miejscowości Węgorzewo nad Jeziorem Swięcajty. Dwie świetne lokalizacje położone nad samym jeziorem, w których możecie nauczyć się pływać na windsurfingu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia prowadzone sa na każdym etapie zaawansowania indywidualnie oraz w małych grupach.

http://www.surfschool.pl/

 • Muzeum Tradycji Kolejowych – działa w budynku dawnego dworca kolejowego, muzeum posiada bogaty zbiór zabytkowych urządzeń, narzędzi, a także rozkładów jazdy, fotografii, map dokumentuje historię kolejnictwa dawnych Prus Wschodnich, dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego i Suwalszczyzny.

Muzeum Tradycji Kolejowej

 

 • Muzeum Kultury Ludowej – istnieje od 1991 roku i mieści się w zabytkowym budynku o charakterze podmiejskiego dworku, który został wzniesiony około 1737 roku. I jeśli wierzyć opowieściom nie tylko „starych” ludzi, posiada swojego ducha – mężczyznę w czarnym, skórzanym płaszczu, który nocami przechadza się po skrzypiących schodach, prowadzących na piętro wiekowego dworku!

http://www.muzeum-wegorzewo.pl/?L=0

 • Cmentarz wojenny z I wojny światowej i punkt widokowy na WJM – Dla miłośników krajobrazu nie lada gratką będzie z pewnością jeden z piękniejszych na Mazurach punkt widokowy nad j. Święcajty, gdzie znajduje się rosyjsko – niemiecki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Cmentarz obsadzono sosnami, które dzisiaj są malowniczo rozrośnięte. Cmentarza w kształcie podkowy końskiej jest doskonale wkomponowany w krajobraz. Z cmentarza rozciąga się przepiękny pejzaż na jezioro i Wyspę Kocią oraz półwysep kalski. Doskonałe miejsce do podziwiania zachodów słońca.

Cmentarz wojenny z I wojny światowej

 

 • Offroad, Turystyka 4X4, Paintaball – Specjalizujemy się w organizacji imprez z wykorzystaniem samochodów terenowych. Wycieczki, wyprawy, rajdy oraz jazda po bezdrożach (offroad) to nasza oferta dla tych którzy chcieliby spędzić aktywnie i miło czas.

http://mazury4x4.pl/


Gmina Wydminy

 

 • Stok narciarski Okrągłe Dla naszych klientów przygotowaliśmy  wyciągi orczykowe czynne do godziny 21. Na życzenie organizujemy jazdy nocne od godziny 23 – dla grup minimum 30 osobowych. Trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Na miejscu czynna jest wypożyczalnia sprzętu, zapewniamy serwis narciarski. Organizujemy zawody narciarskie (posiadamy niezbędny sprzęt). Dotychczas zorganizowaliśmy zawody o puchar Burmistrzów, Starostów, Wójtów i imprezę rodzinną FAMILY CUP. Dzięki zainstalowanym kamerom można w sezonie śledzić online wydarzenia ze stoków i obserwować warunki pogodowe. Zapraszamy do skorzystania z baru i restauracji w Pensjonacie Sielanka. Specjalnie z myślą o narciarzach przygotowaliśmy zimowe herbaty, smakowe kawy, czekoladę na gorąco z bitą śmietaną, pizzę z pieca, a także dania kuchni domowej oraz regionalnej . Przy wyciągu znajduje się parking niestrzeżony na 400 samochodów.

stok Okrągłe